135 paneli solarnych zamontowanych zostało na dachu zajezdni autobusowej wrocławskiego MPK przy ulicy Obornickiej. Instalacja pokryje połowę zapotrzebowania energetycznego hali i w skali roku pozwoli zaoszczędzić 30 tys. zł.
„Ekologiczne asfalty” – to nazwa projektu na które dofinansowanie otrzymała konsorcjum badawcze, w skład którego wchodzi spółka Lotos Asfalt i Politechnika Gdańska. Pod koniec listopada podpisało ono umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Cel projektu wartego 5 mln zł to stworzenie innowacyjnej nawierzchni, która przyczyni się do redukcji zanieczyszczeń powietrza w rejonie pasa drogowego.
Opłaty pochodzące z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej i leśnej finansują m.in. budowę i modernizację dróg dojazdowych oraz obiekty małej retencji – poinformowała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał ofertę w przetargu na budowę nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic, która ma być realizowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Wskazano najtańszą propozycję, która opiewa na ponad 1,125 mld zł brutto.
Białystok po raz kolejny został doceniony za działania związane z ochroną środowiska, edukacją ekologiczną i wykorzystywaniem zielonych technologii. W 19 edycji konkursu „Ekolaury” Białystok został nagrodzony za zielone przystanki, a wyróżniony za miejski sad edukacyjny i kwietne łąki.











