Dwa samochody elektryczne i stację ładowania zakupił Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Dodatkowo pracownicy Sanepidu będą też korzystać z nowego, elektrycznego pojazdu.
Dziewięć nowych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym wyjeżdża na ulice Rybnika. Koszt zakupu jednego pojazdu to ponad 1 mln zł.
W Ministerstwie Infrastruktury podpisano 10 umów na dofinansowanie zakupu 95 autobusów elektrycznych, ładowarek, stacji ładowania oraz pantografów. Nowe zeroemisyjne pojazdy pojawią się w Gdyni, Zielonej Górze, Sosnowcu, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Radomiu, Opolu, Malborku i Pile. Pieniądze trafiły już do Poznania, Krakowa i Szczecina.
Zamiast zapowiadanej dopłaty do zakupu elektrycznego samochodu w wysokości 37,5 tys. zł będzie jedynie połowa tej kwoty? Tak może być, bo rząd zapowiada zmianę ubiegłorocznego rozporządzenia i obniżenie dofinansowania.
30,5 mln zł wyda na zakup elektrycznych autobusów i stacji ich ładowania Gorzów Wielkopolski. Projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości 20,8 mln zł. Nowe pojazdy pojawić mają się na gorzowskich ulicach w przyszłym roku.











