W kilku polskich miastach włodarze wstrzymali pobieranie opłat za parkowanie, zachęcając mieszkańców by w razie konieczności - zamiast komunikacji miejskiej - w trosce o swoje bezpieczeństwo decydowali się na skorzystanie z samochodów. Głos w tej sprawie zabrał minister infrastruktury.
Unia Europejska zainwestuje ponad 1,4 mld euro w zielone projekty w siedmiu państwach członkowskich w ramach polityki spójności - poinformowała we wtorek Komisja Europejska. Jeden z tych krajów to Polska.
Mieszkańcy Warszawy ograniczają jeżdżenie metrem. W ubiegły poniedziałek z obu linii podziemnej kolejki skorzystało łącznie 142 tys. pasażerów, tj. 530 tys. mniej niż przed dwoma tygodniami – poinformowała we wtorek rzecznik prasowy metra Anna Bartoń.
Kętrzyn, Gdynia, Kraków, Kołobrzeg - to m.in. te miasta rezygnują z opłat za parkowanie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w obliczu koronawirusa.
W związku z szerzącą się pandemią COVID-19 w wielu autobusach i tramwajach wzmożono czyszczenie środków transportu publicznego. Inni ograniczają kursy.











