Kolejne pojazdy na prąd dołączają do floty szczecińskiej policji.  Samochody elektryczne zakupili też pracownicy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Obie inwestycje wsparł WFOŚiGW.

Sześć nowych aut elektrycznych zasili flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pojazdy będą na wyposażeniu funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Szczecinie, Wydziału Postępowań Administracyjnych, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, a także Wydziałów Prewencji KPP w Policach i Wałczu.

Wsparcie w formie przekazania środków w ramach rezerwy celowej budżetu państwa to 531,2 tys. zł. Inwestycja obejmie też budowę sześciu stacji ładowania.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie aktualnie dysponuje 6 dofinansowanymi przez WFOSiGW pojazdami elektrycznymi. Są one wykorzystywane w Szczecinie, Świnoujściu oraz Szczecinku.

Również flota Urzędu Morskiego w Szczecinie zostanie zasilona pojazdami elektrycznymi. Za 340 tysięcy złotych zakupiono tam pojazd osobowy i dostawczy. Proekologiczny zakup wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, przekazując środki z rezerwy celowej budżetu Państwa.

Dotychczas WFOŚiGW w Szczecinie dofinansował zakup 54 samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania. Łączne wsparcie w formie bezzwrotnych dotacji to niespełna 6,2 mln zł. Osiągnięty i planowany do osiągnięcia efekt ekologiczny, związany z zakupem wspomnianych pojazdów, to redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 48 ton rocznie.

Czytaj więcej

Skomentuj