Poznań chce wprowadzić znaczące podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Po zmianie bilet miesięczny dla mieszkańca będzie kosztował 120 zł. To najwyższa stawka w Polsce. Miasto nowe stawki argumentuje mniejszymi nakładami rządu na oświatę i zmniejszeniem wpływów z PIT.
W Białymstoku, Kielcach, Radomiu, Bielsku-Białej i Tarnowie powinny powstać systemy tramwajowe - uważa Instytut Sobieskiego, w którym powstał raport "Tramwaj dla polskich miast”.
Wrocław zapowiedział kompleksowy remont torowisk w ciągu 3-4 lat. W sumie proces naprawy obejmie 200 km torowisk.
Tabor komunikacji miejskiej w Poznaniu wzbogaci się o 37 nowoczesnych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych. Inwestycja kosztować będzie ponad 107 mln zł netto, a miejski przewoźnik pozyskał na nią 90 mln zł unijnego dofinansowania.
Poznańscy radni chcą, aby w mieście wprowadzono system pozwalający wymieniać odpady na zniżki w komunikacji miejskiej.











