MPWiK w Warszawie rozpoczęło drugi etap budowy kolektora „Lindego Bis”. Tym razem wodociągowcy będą pracować na ul. Nocznickiego.

Drugi etap budowy kolektora będzie się niestety wiązał z utrudnieniami na jezdni w kierunku ul. Kasprowicza. Przy skrzyżowaniu z tą arterią wyłączony z ruchu kołowego zostanie lewoskręt w stronę Węzła Komunikacyjnego Młociny. Kierowcom do dyspozycji pozostaną dwa pasy, do jazdy w lewo i prosto oraz do jazdy prosto i w prawo. W kolejnym tygodniu, na fragmencie ul. Nocznickiego, wykonawca kolektora planuje wprowadzić ruch wahadłowy.

Wykończenia komór

Budowa kolektora “Lindego Bis” rozpoczęła się od ul. Conrada. W tej ulicy kolektor jest już wydrążony i obecnie trwają prace wykończeniowe przy komorach. Po ich zakończeniu będzie można przystąpić do odtwarzania nawierzchni ulicy. Jednocześnie na ul. Wólczyńskiej wodociągowcy wydrążyli już niemal całą trasę kolektora do ul. Sokratesa.

O kolektorze

Kolektor „Lindego Bis” będzie mieć łączną długość 4 km, z czego blisko kilometr został już wydążony. Trasa kolektora będzie przebiegała przez Bielany w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie on włączony do istniejącego kolektora Burakowskiego. Podczas budowy stosowana jest metoda tzw. mikrotunelingu, co pozwala na minimalizację utrudnień w ruchu na trasie przebiegu kolektora.  Jego zadaniem będzie przejęcie części ścieków i wód opadowych spływających z Bemowa i Bielan, a tym samym odciążenie kanalizacji istniejącej na tym terenie. W efekcie uruchomienie kolektora „Lindego Bis” zwiększy się poziom bezpieczeństwa, ograniczając podtopienia w rejonie istniejącej zlewni na terenie tych dzielnic, powstające podczas bardzo intensywnych opadów deszczu. MPWiK Warszawa planuje zakończenie prac na pierwszą połowę 2023 r. Inwestycja powstaje przy wsparciu środków unijnych.

Czytaj więcej

Skomentuj