Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji w dzielnicy Bemowo prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z członkami Zespołu ds. Ochrony Klimatu oraz uczniami szkół najbardziej zaangażowanych w propagowanie akcji Godzina dla Ziemi, weźmie udział w akcji sadzenia drzew.

Warszawa to jedna z najbardziej zielonych stolic europejskich. Lasy w stolicy zajmują 15% powierzchni miasta (ok 7,25 tys. ha.). W 2009 roku służby miejskie posadzą w Warszawie ponad 42 tysiące drzew (w 2008 roku było to nieco ponad 28 tysięcy, a w 2007 roku niecałe 24 tysiące). Wśród dzielnic najszybciej zazieleniają się Bemowo, Ursynów i Wawer.

Również dziś, w Lesie Kabackim odbywają się kolejne zajęcia terenowe w ramach kampanii społecznej „Zakochaj się w Warszawie Zielonej”.

Pierwsze zajęcia w ramach kampanii społecznej „Zakochaj się w Warszawie Zielonej” odbyły się w dniach 15 i 17 kwietnia. W trakcie zajęć sadzenie drzewek połączone zostało z edukacją przyrodniczo-leśną. W akcji udział biorą uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 310 oraz Szkoły Podstawowej nr 313, które realizują program edukacji ekologicznej. 22 kwietnia w wydarzeniu wezmą udział dwie grupy – każde zajęcia potrwają ok. trzy godziny lekcyjne. Organizatorami przedsięwzięcia są: Lasy Miejskie – Warszawa i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, a partnerem – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Ogrodniczych.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj