Kilkadziesiąt drzew i krzewów posadzonych zostało w ogrodzie przedszkola “Nasz Domek” w Ostrowie Wilkp. w ramach akcji ,,Drzewko przedszkolaka’’. Od teraz każde z drzew ma swojego małego opiekuna, a o podlewaniu swojego drzewa przedszkolakom będą przypominać imienne tabliczki.

Otwarte kilkanaście dni temu Niepubliczne Przedszkole "Nasz Domek" funkcjonuje w budynku, w którym kilkadziesiąt lat temu mieściła się podobna placówka. W wyniku zmian właścicielskich obiekt przeszedł z czasem w zasób Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o., która sprzedała go prywatnemu inwestorowi zainteresowanemu powstaniem placówki przedszkolnej. Drzewa i krzewy zastąpiły stare rośliny, które wcześniej zostały usunięte.

– Rosnące w tym miejscu topole były chore, w części zaatakowane przez jemiołę. Zagrażały temu budynkowi, a także dzieciom, dlatego wydaliśmy pozwolenie na wycięcie. W zamian przedszkole zobowiązano do nowych nasadzeń Powstająca nowa oaza zieleni to w większości drzewa, które nie będą dorastały do dużych rozmiarów, a z pewnością będą ozdobą – powiedział Ewa Kasperek kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Każdy z przedszkolaków posadził "swoje" drzewko, a o obowiązku opieki mają przypominać tabliczki z imieniem.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj