Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Duże zainteresowanie programem wymiany źródeł ciepła

Duże zainteresowanie programem wymiany źródeł ciepła
dom
28.01.2020, o godz. 14:03
czas czytania: około 2 minut
0

Ponad 2 tys. osób złożyło wstępną deklarację udziału w projekcie modernizacji systemów grzewczych na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tylko w samej Świdnicy zainteresowanych przyznaniem dofinansowania na ten cel jest 615 osób.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Obecnie przygotowywane są procedury zarządzania największym projektem dotyczącym walki z niską emisją, którego liderem jest miasto Świdnica. Zadanie pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” realizowane będzie w 15 gminach regionu.

Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi ok 16,8 mln zł, natomiast całkowita wartość zadania to ponad 24,2 mln zł. Gminy biorące udział w projekcie to: Boguszów-Gorce, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Mieroszów, Nowa Ruda, Miejska Nowa Ruda, Strzegom, Świebodzice, Świdnica, Walim, miasto Wałbrzych i Żarów.

W rezultacie zmodernizowanych zostanie nie mniej niż 637 wysokoemisyjnych źródeł ciepła. W ramach przedsięwzięcia możliwe będzie podłączenie do sieci ciepłowniczej, montaż instalacji wykorzystującej odnawialne źródła ciepła, kotłów spalających biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe oraz ogrzewania elektrycznego (pod warunkiem montażu OZE) w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych własnościowych w budynkach wielorodzinnych. Przewiduje się, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać grant w wysokości 70 proc. kosztów kwalifikowanych na zmianę źródeł ogrzewania, w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym.

Na początku drugiego kwartału tego roku w każdym z miast biorących udział w przedsięwzięciu uruchomione zostaną punkty konsultacyjne dla mieszkańców, którzy wcześniej wyrazili chęć uczestnictwa w programie oraz pozostałych osób, które będą chciały złożyć wniosek o dofinansowanie.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024