W niedzielę rano na terenie punktu selektywnego zbierania odpadów (PSZOK-u) w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar odpadów. Płonęły odpady wielkogabarytowe oraz opony.

Z ogniem walczyło niemal 40 zastępów straży pożarnej. Pożar wybuchł w niedzielę ok. 7:00 rano. Płonące miejsce składowania odpadów odpadów znajduje się przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nad miastem w związku z pożarem unosił się toksyczny dym. Wydano ostrzeżenie, aby osoby starsze i dzieci bez konieczności nie wychodziły na zewnątrz.

Rzecznik komendy wojewódzkiej PSP w Poznaniu poinformował, że ogień zajął kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Pierwsze działania gaśnicze skupiały się na tym, aby pożar się nie rozprzestrzeniał.

W szczytowym momencie na miejscu pracowało 39 zastępów straży pożarnej. – Pożar jest już opanowany i się nie rozprzestrzenia, natomiast płoną odpady wielkogabarytowe – to są tapczany, meble, opony. Stąd olbrzymie zadymienie. Dym jest widoczny z wielu kilometrów i niestety toksyczny – mówił po godzinie 10 Krzysztof Nowacki z ostrowskiej straży.

Ze względu na to, że miejsce pożaru znajduje się z dala od zabudowań, niekonieczna była ewakuacja mieszkańców. Dogaszanie może potrwać jeszcze kilkanaście godzin. Przyczyny są wyjaśniane.

Źródło: TVN24

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

3 Komentarze

Skomentuj