Dwie nowe tężnie w Bydgoszczy

Dwie nowe tężnie w Bydgoszczy
R.G.
24.11.2022, o godz. 10:05
czas czytania: około 2 minut
0

Już wkrótce Bydgoszcz zyska dwie nowe tężnie. Tego rodzaju obiekty stanąć mają w Starym Fordonie i Myślęcinku. Obie inwestycje wybrane zostały przez mieszkańców w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na tężnie w Myślęcinku zagłosowało blisko 3 tys. mieszkańców, a tężnie w Starym Fordonie wsparło ok. 200 osób.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W Myślęcinku nowa tężnia powstać ma w miejscu starej fontanny na Różopolu. Wokół tężni stanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Obok pojawią się elementy małej architektury – stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Z obu stron tężni zasadzone zostanie łącznie 150 ozdobnych.
Natomiast na Starym Fordonie tężnia zostanie zainstalowania przy ul. Targowisko, która obecnie zyskuje twardą nawierzchnię.

Ponad 1 milion zł na inwestycje

Wiadomo już, że do przetargu przystąpiły dwie firmy zainteresowane budową nowych tężni. Na obecnym etapie miejskie władze samorządowe analizują ich oferty. Na realizację obu obiektów miasto zabezpieczyło ponad 1 mln złotych.

Bydgoszcz tężniami stoi!

Dodajmy, że w Bydgoszczy funkcjonują już trzy mini-tężnie. Obiekty te powstały na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera).

To także projekty ujęte w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Obszary wokół tężni uporządkowano. Pojawiły się tam również elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery. Tężnie są podświetlane po zmroku. Obiekty te mają po 12 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. Wykonano je z drewna sosnowego, a na gałązkach tarniny skrapla się solanka.

Prozdrowotne zalety tężni 

Mini-tężnie solankowe wspomagają nawilżenie śluzówki. Wspomagają profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie.

Warto jednak wiedzieć, że zgodnie z regulaminem bydgoskich tężni, osoby które mają ostre stany zapaleń dróg oddechowych, chorują na nadczynność tarczycy, mają uczulenie na jod i niskie ciśnienie, nie powinny korzystać z zabiegów inhalacyjnych w mini tężniach.

Trwa głosowanie w ramach BBO

Dodajmy, że do 15 grudnia br. trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. W jego ramach mieszkańcy miasta zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Głosując wybrać mogą, aż 4 pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe i projekty społeczne.

Głosowanie elektroniczne odbywa się poprzez stronę www.bydgoszcz.pl/BBO

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024