Przez dwa dni Jaworzno gościło przedstawicieli kilku miast, członków Związku Miast Polskich, tworzących Grupę Wymiany Doświadczeń w zakresie gospodarki komunalnej. Dyskutowano o jakości usług komunalnych i ich dostępności.

– Taka forma współpracy jest jak najbardziej wskazana. Jaworzno chętnie sięga po dobre wzorce z innych miast i bardzo cieszymy się jeśli któraś gmina chce skorzystać z naszych doświadczeń – podkreśla wiceprezydent miasta Dariusz Starzycki.

Usługi komunalne, ich dostępność i organizacja, to dla każdego miasta jedno z priorytetowych zadań. Nic więc dziwnego, że przybyli do Jaworzna samorządowcy chętnie wymieniali się doświadczeniami w tym zakresie i szukali rozwiązań problemów, które często pojawiają się w polskich miastach. Jednym z nich jest zachęcenie mieszkańców do przyłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

– Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się przeprowadzona w Jaworznie akcja wymiany oświetlenia. Pytano o szczegóły tego przedsięwzięcia, o nasze ustalenia z dostawcą energii – mówi Ryszard Romanowski, kierownik Referatu Usług i Nadzoru Komunalnego. – Wiem już, że niektóre miasta będą próbowały pójść naszym śladem. Temat tak zainteresował naszych gości, że w piątek z samego rana wybrali się na spacer po mieście, aby na własne oczy obejrzeć wymienione punkty świetlne.

Grupa Wymiany Doświadczeń (GWD) gościła w Jaworznie mieście po raz drugi.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj