"Dziennikarze dla klimatu" nagrodzeni. Wyróżnienie dla Barbary Krawczyk z "Przeglądu Komunalnego"

16.12.2019, o godz. 8:47
czas czytania: około 2 minut
2

Zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu "Dziennikarze dla Klimatu" nagradzającego redaktorów podejmujących tematykę ochrony środowiska. Wśród wyróżnionych znalazła się dziennikarka "Przeglądu Komunalnego" i PortalKomunalny.pl Barbara Krawczyk.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Nagrody i wyróżnienia trafiły do dziennikarzy: “Newsweeka”, “Dziennika Gazety Prawnej”, “Przewodnika Katolickiego”, “Tygodnika Powszechnego”, “Polityki” i “Przeglądu Komunalnego”. Łączna wysokość nagród wyniosła około 40 tys. zł.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 162 prace. Pierwsze miejsce komisja przyznała Radosławowi Omachelowi z “Newsweeka” za artykuł „Świat mięsożerców”. Druga nagroda przypadła Zofii Jóźwiak i Julicie Żylińskiej z “Dziennika Gazety Prawnej”, autorkom publikacji „Wykruszenie betonu z miast możliwe, choć wymaga zmian wielu przepisów”. Trzecie miejsce przyznano Monice Białkowskiej, dziennikarce “Przewodnika Katolickiego” za tekst „Gra o człowieka”.

Wyróżnienia trafiły do Łukasza Wójcika z “Polityki” za artykuł „Zielone wojny” oraz Jakuba Pawłowskiego, dziennikarza “Dziennika Gazety Prawnej” za tekst „Klimat? Nie możemy dłużej czekać”.

Nagrodą specjalną w kategorii „ Miasto innowacji” jury uhonorowało: Piotra Kozaneckiego (szefa działu Wiadomości Onetu), autora publikacji w “Tygodniku Powszechnym” „Miasto z oddechem”. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie dla Barbary Krawczyk z “Przeglądu Komunalnego” za materiał „Gmina efektywna energetycznie.

“Gorącym” problemem zmieniającego się klimatu, którego obecnie doświadczamy, jest środowisko miejskie. To miasta generują gigantyczne ilości zanieczyszczeń i są podatne na ekstremalne zjawiska pogodowe. Zarządzanie nimi stało się ogromnym wyzwaniem i wymaga szczególnych rozwiązań – nowych, inteligentnych technologii, pozwalających łączyć nowoczesną urbanistykę z ekologią – podkreślają organizatorzy.

Konkurs organizowany jest przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wspólnie z Deutsche Bundesstiftung Umwelt. Pomysłodawcą i partnerem konkursu jest Ambasada Niemiec.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


LK

Komentarz #33917 dodany 2019-12-16 14:31:02

Gratulacje Basiu!!


Basia Kos

Komentarz #34455 dodany 2019-12-20 10:41:50

Brawo Barbara!

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024