“Na szlaku do zrównoważonego rozwoju. Edukacja dla przyszłości” – pod tym hasłem 12 i 13 października na terenie „Gazowni Warszawskiej” odbędzie się międzynarodowa konferencja na temat edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Środowiska.

Co nowego dzieje się w Polsce w zakresie edukacji dla zrównoważonego rozwoju? Jakie wyzwania przed nią stoją? Jakie są najciekawsze projekty związane z tą tematyką i kto realizuje te działania? To niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź podczas konferencji.

Miejsce konferencji – teren „Gazowni Warszawskiej” – to przykład zrównoważonego wykorzystania terenów poprzemysłowych. Jesteśmy przekonani, że w tym miejscu (jednym z największych i najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowej architektury z przełomu XIX i XX w. w Warszawie) powstaną innowacyjne pomysły dotyczące współpracy w zakresie edukacji dla zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowych informacji na temat konferencji udziela  Magdalena Cheda, Departament Edukacji Ekologicznej w Ministerstwie Środowiska, e-mail: magdalena.cheda@mos.gov.pl, tel. (22) 5792 615.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj