Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

EKOfeston już w najbliższy piątek. Świętuj z nami Dzień Ziemi!

EKOfeston już w najbliższy piątek. Świętuj z nami Dzień Ziemi!
MB
18.04.2023, o godz. 11:38
czas czytania: około 3 minut
0

Już w piątek (21 kwietnia 2023 r.) pojawi się podwójna okazja do wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska. Po pierwsze, za moment będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi, a po drugie, odbędzie się trzecia edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston. Zapraszamy do uczestnictwa w jedynym w swoim rodzaju ogólnopolskim i bezpłatnym wydarzeniu, które, zwiększając świadomość ekologiczną uczestników, przynosi korzyści środowisku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Organizowany przez firmę Abrys (wydawcę Portalu Komunalnego) Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston to jeden z nielicznych przykładów pozytywnej spuścizny pandemii. Zamknięci w domach spotykaliśmy się w Internecie, by wspierać się w staraniach o lepszą przyszłość planety. Każde z poprzednich wydarzeń okazało się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania.

Sprawdzona formuła

Tradycyjnie w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na blok dla dzieci najmłodszych, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, poruszone zostaną tematy dotyczące gospodarki odpadami, a także poświęcone ochronie klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego lub innych odpadów niebezpiecznych.

Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy.

W programie przewidziano takie elementy, jak:

  • pogadanka o klimacie,
  • warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów,
  • segregacja odpadów w praktyce,
  • czytanie na ekranie,
  • spektakl edukacyjny dla najmłodszych pn. „Oszczędzanie wody to żaden kosmos!”. Przygotowano m.in. pogadanki, rozmowy z ekspertami czy też warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.

Natomiast w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach gospodarki wodnej, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami.

Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem strony internetowej: https://ekofeston.abrys.pl.

Darmowy dostęp do transmisji zyskuje każdy mieszkaniec Polski i nie tylko.

Dlaczego warto?

Dzień Ziemi przypomina nam o potrzebie ochrony naszej planety, skłaniając nas do refleksji nad tym, jakie działania podejmujemy, aby dbać o środowisko i zminimalizować negatywny wpływ, jaki wywieramy na naszą planetę. EKOfeston stanowi doskonałą okazję do jednoczenia sił wokół wspólnego celu. Do edukowania na temat proekologicznych działań i zwiększenia swojej wiedzy na temat problemów ekologicznych, z jakimi się borykamy.

Organizacja tego typu eventu w ramach obchodów Dnia Ziemi może przyczynić się do zacieśnienia więzi społecznych i zjednoczenia ludzi wokół idei ochrony środowiska. Wprawdzie każda jednostka ma wpływ na stan środowiska naturalnego i każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na jego ochronę, ale razem możemy więcej. Dzięki udziałowi w Ekologicznym Festiwalu Online, zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Polski uwrażliwiają się na podejmowanie proekologicznych działań, takich jak recykling, oszczędzanie energii, czy używanie transportu publicznego. Każdy uczestnik EKOfestonu zrozumie, że może wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego i że w ten sposób przyczynia się do zapewnienia przyszłości dzieciom oraz wnukom na czystej i tętniącej przyrodniczym życiem planecie.

Do zobaczenia na EKOfestonie 21 kwietnia!

Świętuj z nami Dzień Ziemi!

 

KONTAKT w sprawie EKOfostonu: Małgorzata Masłowska-Bandosz, tel. 784 001 823, [email protected]

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024