Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Ekoimpuls dla Warszawy

Ekoimpuls dla Warszawy
Kb
05.12.2016, o godz. 14:16
czas czytania: około 1 minuty
2

Wysokiej jakości materiały, półprzeźroczyste elementy elewacji, zielone dachy, punkt widokowy na kominie – tak wyglądać będzie EkoImpuls dla Warszawy, czyli instalacja do odzysku surowców i energii z odpadów. Inwestor zaprezentował pierwsze wizualizacje obiektu, który powstanie w ramach projektu rozbudowy i modernizacji dotychczasowego zakładu unieszkodliwiania stałych odpadów komunalnych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Architekci chcą, aby bryła obiektu jak najlepiej wkomponowała się i wzbogaciła krajobraz warszawskiego Targówka. Zaproponowane rozwiązania mają podkreślać m.in. transparentność funkcjonowania zakładu. Osoby odwiedzające instalację będą mogły skorzystać z ciekawie wytyczonej ścieżki edukacyjnej zwieńczonej punktem widokowym na kominie, skąd podziwiać będzie można okolicę. – EkoImpuls dla Warszawy wpisze się do europejskiej czołówki tego typu obiektów nie tylko pod względem architektonicznym, ale również technologicznym. – zapewnia Krzysztof Bałanda, prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie. – To inwestycja o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców Warszawy. Rozwiąże kwestię zagospodarowania zmieszanych odpadów komunalnych przy zachowaniu wymagań dotyczących ograniczenia ich składowania – dodaje Bałanda.

Rozbudowa i modernizacja ma zostać zakończona w 2019 r. W efekcie obiekt będzie dysponował 3 liniami technologicznymi termicznego przekształcania o łącznej mocy przerobowej 305 tys. ton odpadów/rok oraz w pełni zautomatyzowaną sortownią. Obiekt będzie funkcjonował całą dobę, produkując rocznie ok. 200 tys. MWh ciepła oraz 100 tys. MWh energii elektrycznej.

Chcemy za pomocą najnowocześniejszej technologii wspierać mieszkańców Warszawy, odbierając od nich odpady i dając im w zamian energię cieplną i elektryczną – mówi Adam Chwieduk, Wiceprezes Zarządu MPO.

Obecnie kończone są prace przy projektowaniu zakładu, a budowlane mają rozpocząć się w 2017 r.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


kto te artykuły

Komentarz #1619 dodany 2016-12-05 22:37:27

Najważniejsze know how w tej instalacji to wysokiej jakości materiały czyli troche lepiej niz chudy beton, półprzeźroczyste elementy elewacji - tak cienkie blachy że prawie przezroczyste, zielone dachy - od grzyba i punkt widokowy na kominie Panowie a technologia ? to pies ?


Janek

Komentarz #1620 dodany 2016-12-06 09:13:02

Techologia rusztowa jak we wszystkich tego typu instalacjach w Europie

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024