Spółki mają zamiar prowadzić wspólne działania w przygotowaniu potencjalnych lokalizacji inwestycji polegających na produkcji energii cieplnej z odpadów na terenie Polski.

– Ekokogeneracja działa na rynku polskim od ponad 5 lat. Dziś możemy naszym przyszłym klientom zaoferować nie tylko zakup „pod klucz” instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów, ale też solidne wsparcie już na etapie identyfikowania właściwych miejsc dla tego typu inwestycji. Mamy w tym zakresie doświadczenie, które może pomóc naszym klientom nie tylko przejść proces formalno-prawny pozyskiwania wymaganych decyzji, ale również przekonać lokalne społeczeństwo do bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań energetycznego wykorzystywania odpadów. Dziś rynek wymaga od nas kompleksowej obsługi i wsparcia, a takie usługi chcemy oferować, bo wierzymy, że pomogą one przyspieszyć i usprawnić proces przygotowywania inwestycji – ocenił Wojciech Rychlicki, prezes Zarządu Spółki Ekokogeneracja.

– Patrząc na działania prowadzone dziś przez nasz podmiot stowarzyszony – spółkę Ekotermika, inwestującą w budowę i eksploatację instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów, widzimy już pozytywne efekty wykorzystywania naszych doświadczeń w tym zakresie, które przełożą się nie tylko na pozyskanie nowych lokalizacji dla inwestycji, ale również na zachęcenie lokalnych ciepłowni i zakładów komunalnych do współinwestowania w tego typu rozwiązania – podsumował Rychlicki.

Spółka Ekokogeneracja zajmuje się prowadzeniem sprzedaży dla klientów zewnętrznych oraz podmiotów działających w ramach jej Grupy Kapitałowej instalacji i elementów instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów. Emitent oferuje potencjalnym klientom dwa rodzaje instalacji. Pierwszym są instalacje do produkcji energii cieplnej z odpadów o użytecznej mocy cieplnej od 1,2 do 2,4 MW w piecach ceramicznych WGE. Natomiast drugim rodzajem instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów są piece obrotowe o użytecznej mocy cieplnej od 3 MW do 10 MW.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej