I Gorzowskie Dni Ekologii odbędą się w sobotę i niedzielę, 23-24 maja, w hali targowej nr 3 przy ulicy Przemysłowej.

Organizator, wydział rozwoju i promocji miasta, zapowiada  liczne atrakcje, m.in. występy i pokazy artystyczne, zbiórkę elektrośmieci oraz konkurs ,,Drzewko za odpady”.  Przeznaczony jest on dla dzieci i młodzieży od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych, a zadaniem jest przyniesienie szkła, makulatury, plastiku i zużytych baterii. Pierwsze osoby, które zgłoszą się z wymienionymi odpadami, otrzymają upominki, natomiast osoby z każdej grupy wiekowej, które uzbierają najwięcej odpadów, otrzymają sadzonki drzewek. – Będzie można posadzić je przy szkole czy przedszkolu, do którego uczęszczają zwycięzcy, jednak nie jest to obowiązkowe. Sadzonki mogą też trafić do własnego ogródka – mówi Małgorzata Pera, naczelnik wydziału rozwoju i promocji gorzowskiego magistratu.

W targach ekologii udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców, m.in. zajmujących się bateriami słonecznymi, recyklingiem i elektrorecyklingiem, gospodarstwa ogrodnicze i pszczelarskie, gazownie, gminy. Targi połączone będą z wystawą ogrodniczą z możliwością handlu okazjonalnego. 

Wydział rozwoju i promocji zaprasza wszystkich chętnych do wystawienia się – szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 095 7355 789 w godzinach 7.30-15.15, we wtorek do 16.30. Informacje o targach, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj