Nissan X-TRAIL 20GT, wyposażony w ekologiczny silnik Diesla, zwyciężył w 19. edycji dorocznych Nagród za Oszczędność Energii i został wyróżniony nagrodą Dyrektora Generalnego Agencji Zasobów Naturalnych i Energii Japonii.

Nagroda przyznawana przez Japońskiego Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu przypadła firmie Nissan już drugi rok z rzędu.

Nagroda ma charakter publiczny, a zgłoszenia mogą dotyczyć szerokiego zakresu innowacji w dziedzinie oszczędności energii, w tym korzystania z nowych rodzajów energii oraz stosowania materiałów, urządzeń i systemów przeznaczonych do użytku cywilnego i przyczyniających się do oszczędności energii oraz innych zasobów lub efektywnego wykorzystania energii. Nagroda służy premiowaniu innowacyjnych pomysłów, które przyczyniają się do przyspieszenia komercjalizacji nowych technologii oszczędzania energii.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

Nissan X-TRAIL 20GT został nagrodzony za wyższą czystość spalin w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w tradycyjne silniki Diesla. Jako pierwszy pojazd na świecie, który spełnia najbardziej rygorystyczne japońskie normy czystości spalin – tzw. „Post New Long-term Regulations” – X-TRAIL 20GT rozwija znakomite przyspieszenie i wysoki moment obrotowy przy niższej emisji CO2. W porównaniu z samochodem z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra i rozwijającym tę samą moc, zużycie paliwa zostało obniżone o około 30%, co w ujęciu rocznym* daje oszczędność 200 litrów paliwa i ograniczenie emisji CO2 o 267 kg.

źródło: Nissan

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj