Nissan X-TRAIL 20GT, wyposażony w ekologiczny silnik Diesla, zwyciężył w 19. edycji dorocznych Nagród za Oszczędność Energii i został wyróżniony nagrodą Dyrektora Generalnego Agencji Zasobów Naturalnych i Energii Japonii.

Nagroda przyznawana przez Japońskiego Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu przypadła firmie Nissan już drugi rok z rzędu.

Nagroda ma charakter publiczny, a zgłoszenia mogą dotyczyć szerokiego zakresu innowacji w dziedzinie oszczędności energii, w tym korzystania z nowych rodzajów energii oraz stosowania materiałów, urządzeń i systemów przeznaczonych do użytku cywilnego i przyczyniających się do oszczędności energii oraz innych zasobów lub efektywnego wykorzystania energii. Nagroda służy premiowaniu innowacyjnych pomysłów, które przyczyniają się do przyspieszenia komercjalizacji nowych technologii oszczędzania energii.

Nissan X-TRAIL 20GT został nagrodzony za wyższą czystość spalin w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w tradycyjne silniki Diesla. Jako pierwszy pojazd na świecie, który spełnia najbardziej rygorystyczne japońskie normy czystości spalin – tzw. „Post New Long-term Regulations” – X-TRAIL 20GT rozwija znakomite przyspieszenie i wysoki moment obrotowy przy niższej emisji CO2. W porównaniu z samochodem z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra i rozwijającym tę samą moc, zużycie paliwa zostało obniżone o około 30%, co w ujęciu rocznym* daje oszczędność 200 litrów paliwa i ograniczenie emisji CO2 o 267 kg.

źródło: Nissan

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj