Samsung opracował proekologiczny plan “Eco-Management 2013”. W ramach inicjatywy firma zamierza ograniczyć o połowę emisję gazów cieplarnianych oraz zaangażować się w ochronę środowiska. Plan “Eco-Management 2013” zakłada, że do 2013 roku firma ograniczy emisję gazów cieplarnianych o 50% w porównaniu z 2008 rokiem.

Z kolei pośrednia emisja gazów cieplarnianych przez koncern ma zostać zmniejszona w tym czasie o 84 mln ton. Dla realizacji tych celów na liniach produkcyjnych paneli LCD i półprzewodników w fabrykach firmy zostaną wprowadzone technologie ograniczające PFC (perfluorowęglowodory) i SF6 (sześciofluorek siarki) przy jednoczesnym usprawnieniu systemów zarządzania energią.

Samsung chce, żeby za 4 lata jego wszystkie produkty były zgodne ze światowymi standardami proekologicznymi, dlatego zamierza m.in. wykorzystywać materiały przyjazne środowisku i podlegające recyklingowi. Ogólne inwestycje proekologiczne firmy mają wynieść 5,5 biliona wonów koreańskich, z czego 3,2 biliona ma zostać przeznaczone na rozwój przyjaznych środowisku produktów, a 2,3 biliona – na energooszczędne technologie i ekologiczne urządzenia produkcyjne.

Źródło: Samsung 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj