Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Ekomobilność – problem, obowiązek czy cudowna teraźniejszość?

Ekomobilność – problem, obowiązek czy cudowna teraźniejszość?
Cza
06.09.2023, o godz. 12:19
czas czytania: około 2 minut
0

Ekomobilność stanowi ciekawy element w przestrzeni biznesowo-samorządowej. Przepisy, których respektowanie wpływa na stratę pieniędzy, do tego problemy z infrastrukturą, powolnie dojrzewająca technologia, (nie)pewność ekologiczna. A jednak wdrażana jest w UE, w tym również w Polsce. Z jakim skutkiem?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Według Raportu NIK jednostki samorządowe nie wcielają w odpowiedni sposób przepisów ustawy o elektromobilności. Włodarze miast, gmin, powiatów utyskują, że pojazdy komunalne na prąd są znacznie droższe od spalinowych. Do tego ich użytkowanie wcale nie musi być korzystne ze względu na koszty, co miało stanowić wielką przewagę „elektryków”. JST (choć nie wszystkie) inwestują także w pojazdy osobowe.

Ekologiczna rewolucja

Ekologiczna rewolucja, jak my to nazywamy, traci kolejne atuty, a jednak nie widać drogi powrotnej. Bo nie widać logicznej alternatywy. Tymczasem prawo wymaga i będzie wymagać jeszcze więcej i trzeba się stosować do idei legislatorów zarówno polskich, jak i unijnych. Tylko jak to czynić?

O tym właśnie porozmawiamy podczas webinarium, na które zapraszamy już 21. września. Nie będzie to jednak spotkanie, podczas którego wspólnie ponarzekamy i potem zajmiemy się swoimi sprawami. Dyskutując z ekspertami odpowiemy na pytania: co dalej, jak działać, czy można coś zmienić, a może jednak ta cała ekomobilność zostanie spowolniona, ograniczona? Poinformujemy o sposobach na dofinansowanie zakupu środków transportu na prąd, zrobimy krótki przegląd obecnie dostępnej technologii.

Kod rabatowy

Proponujemy przygotować własne pytania, które będzie zadać podczas spotkania on-line. Poniżej program, zapraszamy do zapisów. Wpisując kod rabatowy energia można otrzymać 10 proc. rabatu.

Link do rejestracji

Program webinarium

9:00-9:10. Otwarcie Webinarium. Czy jesteśmy gotowi na ekorewolucję? Tomasz Czarnecki, Energia i Recykling.

9:15-9:55. Konsekwencje nieprzestrzegania ustawy o ekomobilności i jej szczegółowe założenia. Maurycy Kieruj, TC Kancelaria Prawna.

10:00-10:20. Jutro nie umiera nigdy – przyszłe obowiązki dla JST. Maurycy Kieruj, TC Kancelaria Prawna.

10:25-10:45. Ekomobilność w praktyce – case study Gdańska. Magdalena Szymańska, Urząd Miejski w Gdańsku.

10:50-11:10. Opłacalność elektromobilności w miastach w aspekcie podwyżek energii elektrycznej. Klaudia Koseda, Komitet Samorządowy Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

11:10-11:30. Przerwa.

11:30-11:40. Rynek zeroemisyjnych autobusów FPPE. Jacek Mizak, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych (FPPE).

11:40-11:50. Ładowanie samochodów elektrycznych – raport dot. rozwoju miejskiej infrastruktury. Jacek Mizak FPPE.

11:55-12:05. Dofinansowanie elektromobilnych środków lokomocji i transportu z NFOŚiGW. Joanna Szymczak, Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

12:05-12:25. Unijne dofinansowanie projektów związanych z ekomobilnością. Joanna Świderska Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT).

12:30-12:50. Czy rowery (nie tylko) elektryczne dopełnią krajobraz nowoczesnych miast? Mateusz Pytko, Polskie Stowarzyszenie Rowerowe (PSR)

12:50-13:00. Podsumowanie Webinarium. Tomasz Czarnecki, Energia i Recykling.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024