W sobotę 12 września miasteczko Ministerstwa Środowiska przeniesie się nad Wisłę, gdzie w okolicy warszawskiego ZOO zawita Ekspedycja Wisła – międzynarodowa wyprawa kajakowa Wisłą, od źródeł do jej ujścia. Z tej okazji MŚ przygotowało liczne atrakcje dla dzieci i rodziców.

W „Ekspedycji Wisła” uczestniczy międzynarodowa grupa z udziałem młodzieży i znanych podróżników (m.in. Marka Kamińskiego). Wyprawa ma na celu podjęcie próby zmiany sposobu myślenia o rzece. Zwróci również uwagę na zagrożenia środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie, czy globalne ocieplenie, które mogą zagrażać Wiśle.

Jednym z 26 miejsc w jakich zatrzyma się Ekspedycja będzie Warszawa. Tu 12 września przygotowywane są atrakcje dla dzieci i młodzieży. W godzinach 9.00-14.00  na prawym brzegu Wisły, obok ZOO, mieściło się będzie miasteczko Ministerstwa Środowiska. Dla wszystkich, którzy odwiedzą nas w tym dniu przygotowaliśmy wiele zabaw i konkursów ekologicznych związanych z Wisłą, które pozwolą najmłodszym poczuć się prawdziwym ekologicznym podróżnikiem oraz wygrać atrakcyjne nagrody.

Organizatorem wyprawy jest Instytut Marka Kamińskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Środowiska.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj