Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Elektromobilność w Genewie. Koncerny prezentują coraz więcej samochodów elektrycznych

Elektromobilność w Genewie. Koncerny prezentują coraz więcej samochodów elektrycznych
ml
09.03.2018, o godz. 10:45
czas czytania: około 2 minut
0

Targi Moto Show w Genewie udowodniły, że wszystkie największe koncerny samochodowe pracują już nad swoimi wersjami aut elektrycznych. I nie są to projekty, ale wersje produkcyjne, które niedługo trafią do sprzedaży.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Elektryki podczas genewskich targów zaprezentował m.in. Mercedes, Volkswagen, Hyundai, Peugeot, Jaguar, Skoda, Porsche, Nissan, TATA, Mitsubishi.

300 km na jednym ładowaniu

Duże zainteresowanie wzbudził model Hyundaia – Kona Electric. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu auto może przejechać nawet powyżej 300 km. Przy użyciu szybkiej ładowarki 100 kW, naładowanie go do 80 proc. zajmuje zaledwie 54 minuty. Koncern zapowiada, że samochód będzie dostępny na przełomie 2018/2019 r. Auto będzie dostępne w dwóch wersjach: Short Range i Long Range.

Skoda zaprezentowała Model Vision X z hybrydowym silnkiem. Do napędu wykorzystana jest  benzyna i gaz CNG. Dodatkowo silnik spalinowy współpracuje z elektrycznym.Akumulator litowo-jonowy ładuje się podczas hamowania. Dzięki zastosowaniu dodatkowego zbiornika paliwa, samochód ma zasięg do 650 kilometrów. Silnik elektryczny uruchamia się tylko w razie potrzeby.

7 sekund do “setki”

Koncepcja TATA Sedan Electric Concept została zbudowana na platformie Omega Tata.  Auto może osiągnąć prędkość maksymalną 200 km/godz. Zdaniem producenta TATA Sedan Electric potrzebuje tylko 7 sekund do osiągnięcia 100 km/h. Model będzie dostępny w dwóch opcjach – szybkiego bądź wolnego ładowania.

Mercedes Crossover z linii EQ wyposażony jest w baterię o pojemności 70 kW. Na jednym ładowaniu przejechać ma 336 kilometrów. Spekulacje na temat ceny nie są optymistyczne. Zależnie od wersji e-Mercedes kosztować ma od 60 do 80 tysięcy euro. W auto wbudowane są dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 407 koni mechanicznych. Akumulatory mają dostarczyć 70 kWh energii.

Dużym zainteresowaniem cieszył się elektryczny bolid – Nissan Formule E car. Targi w Genewie potrwają do niedzieli 18 marca.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024