PGE Energia Odnawialna i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – spółki zależne Polskiej Grupy Energetycznej – zamierzają wybudować farmę fotowoltaiczną o mocy do 60 MW na dotychczasowym składowisku odpadów w Elektrowni Bełchatów.  

Umowa między PGE Energia Odnawialna i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ma być podpisana w najbliższym czasie. Na jej mocy powstanie instalacja fotowoltaiczna na gruntach wykorzystywanych do tej pory jako składowisko odpadów paleniskowych z Elektrowni Bełchatów. Moc farmy może sięgnąć nawet 60 MW.

–  Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce i potwierdzają to realizowane przez nas inwestycje. Trwają intensywne prace w związku z wyborem partnera do realizacji programu farm wiatrowych na Bałtyku, nawiązujemy również współpracę z największymi polskimi właścicielami gruntów, takimi jak PKP czy KGHM Polska Miedź przy realizacji naszego ambitnego programu PV – poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

PGE podpisała już listy intencyjne z Grupą Azoty i Zakładami Chemicznymi Siarki Siarkopol, PKP SA oraz KGHM Polska Miedź, zakładające wykorzystanie gruntów tych firm pod kolejne inwestycje w panele fotowoltaiczne. Celem PGE jest osiągnięcie 2,5 GW mocy w tej technologii do 2030 r.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj