Firma Vattenfall i grupa BMW rozpoczęły wspólny projekt „Berlin MINI E zasilany przez Vattenfall”. Pierwsze w historii jazdy próbne elektrycznymi MINI E na ulicach niemieckiej stolicy stały się faktem. Samochody są ładowane na pierwszej stacji zasilania Vattenfall w dzielnicy Treptow w Berlinie.

– Bieżący naukowy monitoring projektu dostarczy koncernom samochodowym, dostawcom energii oraz kręgom politycznym niezwykle cennych informacji i wiedzy na temat potencjału i ograniczeń ruchu elektrycznego – mówi Peter Ratz, dyrektor rozwoju, odpowiedzialny za projekt MINI E w Grupie BMW.

Do dyspozycji projektu oddanych zostanie w sumie 50 elektrycznych samochodów MINI E. W dwóch fazach, z których każda potrwa sześć miesięcy, 100 berlińczyków dostanie szansę przetestowania elektrycznych aut MINI E w codziennych warunkach.

Pierwsze elektryczne auta MINI E, które dziś rozpoczęły jazdy w Berlinie, w ciągu najbliższych kilku tygodni będą wykorzystywane do technicznych testów infrastruktury. Po zakończeniu fazy zgłoszeń, wyboru użytkowników i prac instalacyjnych w stacjach zasilania, które są niezbędne do realizacji projektu, 50 samochodów MINI E zostanie przekazanych pierwszej turze uczestników na początku lata 2009.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj