Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG.
- Polska ma szansę stać się hubem energetycznym w tej części Europy - stwierdziła w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Czekamy na oferty rezerwacji mocy na Terminalu FSRU 2 z państw regionu - powiedziała.
Fabryka koncernu Stellantis w Tychach rozpoczęła regularną produkcję elektrycznego Fiata 600e. Tyska fabryka kontynuuje tradycję uruchomionego w 1975 r. zakładów, które za sprawą produkcji „malucha” przyczyniły się do zmotoryzowania Polski.
300 firm, ponad 800 osób, kilkudziesięciu partnerów, eksperci z całej Europy. Tak właśnie wygląda XXVII Forum Ciepłowników Polskich, które odbywa się w Międzyzdrojach. Konferencję organizuje Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Patronat medialny sprawuje Energia i Recykling, czasopismo wydawane przez nasze wydawnictwo.
Jak poinformowało MKiŚ rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, przynosi nowe możliwości i korzyści dla przedsiębiorstw oraz odbiorców energii elektrycznej w Polsce Sprzedawcy energii zobowiązani będą do jasnego informowania odbiorców o zmianach w rozliczeniach; premiowana będzie też oszczędność energii - przewiduje nowela rozporządzenia taryfowego.