W miejscowości Szaflary, nieopodal Zakopanego, rozpoczęto ustawianie wieży wiertniczej, która posłuży do wydrążenia najgłębszego nie tylko w Polsce, ale i na świecie odwiertu geotermalnego. Przewidywana głębokość to 7 km. Konstrukcja stanąć ma do końca marca br. i wtedy rozpocznie się drążenie.
Wiedza o energii elektrycznej dla „Kowalskiego” oraz młodzieży stanowi zwykle czarną magię, bo przecież „prąd leci, jest światło i wszyscy są zadowoleni”. Również osoby wchodzące do branży energetycznej mają często zaledwie podstawowe wiadomości, a te które już w niej działają powinny dbać o ciągłą edukację. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić co oferuje miejsce o nazwie „PGE Giganci Mocy”.
W ciągu najbliższych miesięcy przedsiębiorcy powinni się przygotować na znaczące zmiany wynikające z wdrożenia unijnej dyrektywy dotyczącej jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych do krajowych regulacji prawnych.
Pod koniec lutego br. Komisja Europejska zaproponowała, aby wszystkie nowe autobusy miejskie od 2030 roku były już zeroemisyjne. Celem jest bowiem ograniczenie do 2040 roku emisji CO2 pojazdów ciężkich o 40 proc. Samorządy, które inwestują w zielony transport publiczny, podkreślają, że tempo wymiany taboru zależy w dużej mierze od środków finansowych dostępnych na ten cel. – W mojej ocenie w niespełna 7 lat, nie będziemy gotowi na to, żeby przejść na zeroemisyjne autobusy w stu procentach – mówi Katarzyna Strzegowska, dyrektorka ZTM w Warszawie.
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).