Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce, w którym podkreślono rolę technologii magazynowania energii w transformacji energetycznej kraju. Aktualnie w Polsce działa 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW, z pięcioma decyzjami uznającymi je za w pełni zintegrowane z siecią. Koncesje na magazyny o mocy powyżej 10 MW wymagają zgody Prezesa URE od 3 lipca 2021 r.
Uruchomienie szóstej edycji programu „Mój Prąd” zaplanowano na 02.09.2024 r. Nabór ma być możliwy do 20.12.2024 r. lub do wyczerpania alokacji. Budżet programu wynosi 400 mln zł ze środków FEnIKS na lata 2021-2027. Wymóg konieczny to rozliczanie się w systemie net-billing. W ramach dotychczasowych edycji Programu "Mój Prąd" dofinansowano już w Polsce ponad 530 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Recyklaty to ogólna nazwa dla materiałów, które zostały pozyskane w wyniku recyklingu odpadów (odpadów opakowaniowych) w celu zastosowania ich do wytworzenia nowych produktów. Stosując recyklaty, zmniejszamy użycie materiału pierwotnego, tzw. materiału virgin.
MAN i E.ON zbudują ogromną sieć stacji ładowania elektrycznych ciężarówek, która oplecie całą Europę. Część stacji powstanie w Polsce. W pierwszej kolejności powstaną punkty ładowania o mocy 400 kW, które mogą naładować pojazd na trasę około 300 kilometrów w 45 minut. Sieć będzie budowana w siedmiu krajach Europy.
14 czerwca bieżącego roku Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (Lista ZUM), będąca kluczowym elementem programu "Czyste Powietrze", została drastycznie skrócona. Zmiana ta wynikała z konieczności ponownego złożenia wniosków przez producentów urządzeń, które posiadają europejski certyfikat, w tym HP Keymark – powszechnie uznawany w Europie znak jakości. Czy rząd zdoła wypracować kompromis, który uratuje polski rynek pomp ciepła przed załamaniem?