Sezon konferencyjny w branży odpadowej rozpoczęty. We wtorek rano rozpoczęła się Konferencja Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” organizowana przez poznański Abrys.
W Mysłowicach TAURON zbuduje największą farmę fotowoltaiczną w kraju. Panele słoneczne będą tam miały docelowo moc 100 MW. Farma zostanie zlokalizowana na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych. Inwestycja będzie realizowana dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zielona energia czerpana m.in. z terenów poprzemysłowych i dążenia do energetycznej samowystarczalności - to część korzyści, jakie niesie dla Bytomia stworzenie klastra energii. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś, 25 stycznia, prezydent Mariusz Wołosz, przedstawiciele bytomskich spółek oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Stowarzyszenie WindEurope szacuje, że w całej Europie do 2023 roku nawet ok. 14 tys. turbin wirników elektrowni wiatrowych może zostać wycofanych z eksploatacji. Łopaty wirników, wykonane z materiałów kompozytowych, są bardzo trudne w recyklingu, a ich zagospodarowanie stwarza problem dla całej branży. Jak ocenia WindEurope, w sektorze energii wiatrowej na całym świecie jest obecnie w użyciu nawet 2,5 mln ton materiałów kompozytowych.
Centrum Doradcze ds. Ubóstwa Energetycznego (EPAH - Energy Poverty Advisory Hub) ogłasza nabór do Programu Wsparcia Technicznego przeznaczonego dla samorządów oraz współpracujących z nimi organizacji, które chcą przeciwdziałać zjawisku ubóstwa energetycznego. W okresie od 1 lutego do 1 marca 2022 r. wnioskodawcy będą mogli aplikować o pomoc techniczną (wsparcie eksperckie), dzięki której będą w stanie lepiej zaplanować działania na rzecz osób ubogich energetycznie lub zagrożonych ubóstwem energetycznym.











