Zminimalizowanie podwyżek cen paliwa gazowego dla gospodarstw domowych, przy jednoczesnym zapewnieniu przedsiębiorstwom energetycznym możliwości odzyskania kosztów związanych z dostawami paliwa gazowego - zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowela Prawo energetyczne. Nowe przepisy mają na celu zapobieżenie skokowym podwyżkom cen gazu w 2022 r.
Polski Koncern Naftowy Orlen planuje otwarcie pierwszej w Polsce stacji tankowania pojazdów wodorem w marcu lub kwietniu przyszłego roku - poinformował członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki.
Samorząd Rzeszowa ogłosił przetarg na zakup m.in. 10 autobusów zasilanych gazem CNG oraz dwóch pojazdów zasilanych energią elektryczną. Zakup autobusów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z UE – poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że spalarnia odpadów należąca do firmy Eneris nie będzie rozbudowywana. Inwestor chciał zwiększyć jej przepustowość do 28 tys. ton odpadów rocznie. Przeciwni byli okoliczni mieszkańcy i część radnych.
Ze względu na niską generację wiatrową oraz postoje awaryjne i remontowe kilku jednostek wytwórczych, w poniedziałek 6 grudnia wystąpiły trudności w zbilansowaniu krajowego systemu elektroenergetycznego - poinformowały w poniedziałkowym komunikacie Polskie Sieci Elektroenergetyczne.











