Pracujemy nad tym, aby nowe rozwiązania były nadal atrakcyjne ekonomicznie dla obecnych i przyszłych prosumentów - zapewnia wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak ocenia, w końcu tego roku liczba prosumentów w Polsce może zbliżyć się do miliona.
Do końca br. TAURON Ciepło planuje przeznaczyć łącznie blisko 40 mln zł na przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Ponad 20 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje przyłączeniowe tylko w Katowicach. Inwestycje te przełożą się na 36 dodatkowych megawatów ciepła sieciowego dostarczanego mieszkańcom stolicy aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.
Wymiana 720 szt. nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz termomodernizacja, a dzięki temu poprawa efektywności energetycznej w 60 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i 300 lokalach mieszkalnych – to zakładany efekt dolnośląskiego pilotażu, który jest nową propozycją uzupełniającą ogólnopolski program „Czyste powietrze”. Na ten cel zarezerwowano 20 mln zł. Na większą intensywność dofinansowania mogą liczyć mieszkańcy gmin graniczących z Republiką Czeską.
Przed dwoma miesiącami w Olsztynie uruchomiono śmieciomaty. Ratusz podał, że mieszkańcy wrzucili do nich 40,2 tys. opakowań plastikowych i szklanych.
W ramach programu antysmogowego "Czyste powietrze" złożono ponad 308 tys. wniosków na wymianę kopciucha oraz termomodernizację domu - poinformował NFOŚiGW. Dodano, że wnioski opiewają na ponad 5,3 mld zł, z czego wypłacono beneficjentom 1,9 mld zł.











