Miasto Poznań wraz z Veolią oraz spółką Aquanet będą pracować nad projektami służącymi poprawie efektywności energetycznej w Poznaniu. Zawarte porozumienie dotyczy działania w zakresie oceny możliwości wykorzystania potencjału ciepła odpadowego.
Niezależnie do tego, ile systemów kaucyjnych powstanie w Polsce i jaki napój kupimy, butelkę po nim będziemy mogli oddać w każdym sklepie powyżej 200 m kw., a także w mniejszych punkach, które postanowią przystąpić do systemu - przekazał resort klimatu i środowiska w odpowiedzi na pytania PAP.
W czwartek 24 listopada odbędzie się konwencja programowa Platformy Obywatelskiej, poświęcona energetyce, ochronie środowiska i klimatowi; wcześniej odbędzie się szereg spotkań z ekspertami, również w regionach.
Według raportu Deloitte aż 60 proc. odpadów w Polsce trafia do kategorii odpadów zmieszanych. Okazuje się jednak, że dzięki odpowiedniemu, innowacyjnemu podejściu i właściwym zarządzaniu strumieniem odpadów mogą być one cennym zasobem. Wie o tym firma PreZero, która zgodnie z ideą „Nowe myślenie dla czystego jutra” w swej działalności kieruje się celem nadrzędnym: więcej recyklingu i mniej odpadów. Jakie działania podejmuje w praktyce dla realizacji tej idei? Na pytanie odpowiada Kamil Majerczak reprezentujący Grupę PreZero.
Koncern Fortum, dostarczający ciepło mieszkańcom Częstochowy, Zabrza, Bytomia, Wrocławia i Płocka, w 2022 roku inwestuje w aktywa ciepłownicze w tych miastach ponad 125 mln zł – wynika z informacji firmy, deklarującej pełną gotowość do sezonu grzewczego.