W ostatnich 6 miesiącach ogólnopolski system kaucyjny zebrał 1,6 mld opakowań. W całym kraju działa już 62 tys. punktów zwrotu, a sieć nadal rośnie. Teraz system przygotowuje się do letniego szczytu: rozbudowuje infrastrukturę w regionach turystycznych i rozwija cyfrowe zwroty kaucji. Korzystanie z systemu ma być jeszcze prostsze.
Czy recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanie się jednym z filarów polskiego surowcowego bezpieczeństwa? To jedno z pytań, z jakim zmierzyli się eksperci podczas drugiego panelu dyskusyjnego majowej Konferencji „Recykling ZSEE”, organizowanej przez Abrys. Odpowiedź, jak w wielu przypadkach, brzmi: „to zależy”.
Choć Polska nie jest już „biometanową białą plamą” na mapie Europy, to nadal tylko jedna instalacja zatłacza „zielony gaz” do sieci. Polska Spółka Gazownictwa ma już jednak plany, by w najbliższych miesiącach przyłączyć do niej kolejne biometanownie. Zapowiada to dr inż. Andrzej Żero, ekspert ds. dekarbonizacji sieci gazowej w PSG.
Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.
Krakowskie MPK odebrało 15 przegubowych autobusów elektrycznych Solaris. Wartość kontraktu przekroczyła 49 mln zł netto, a liczba elektryków we flocie przewoźnika wzrosła do 158.











