44 rodziny wprowadziły się do nowoczesnych i ekologicznych mieszkań w nowym bloku wzniesionym przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego głównym udziałowcem jest Legnica.

W czterokondygnacyjnym budynku z podziemnymi garażami, zastosowano najnowocześniejsze technologie, oszczędzające energię i zdecydowanie obniżające koszty eksploatacji.

– Blok ma ogrzewanie sufitowe, które zapewnia system studni i pomp głębinowych, dostarczających ciepło z wnętrza ziemi – informuje prezes TBS Kamienna Góra Władysław Niemas. – Z kolei system wentylacji doprowadza do mieszkań przefiltrowane i oczyszczone powietrze dzięki rekuperacji. To bardzo nowoczesny budynek.

Wszystkie mieszkania są już wynajęte. Mają od jednego do czterech pokojów i balkon, a ich powierzchnia wynosi średnio 50 m.kw. Posiadają garaże i pomieszczenia gospodarcze. Koszt inwestycji, zrealizowanej w ciągu dwóch lat, to około 9,6 mln zł. Była ona finansowana z funduszy z niskooprocentowanej pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego (49 proc.), przyszłych lokatorów, gminę i TBS. Wartość udziału miasta wyniosła 2,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj