Kongres Envicon Environment rozpocznie się już w poniedziałek, 16 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nowością w tym roku jest między innymi specjalna sesja dotycząca współpracy biznesu i administracji, której współorganizatorem jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Tegoroczna edycja kongresu Envicon Environment jak co roku będzie towarzyszyła targom Pol-Eco-System w Poznaniu (16-17 października 2017 r.). Spotkanie od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, firmy komunalne czy organizacje branżowe. Nie brakuje także administracji rządowej i samorządowej oraz naukowców.

Kongres Envicon od lat charakteryzuje wysoki poziom merytorycznych dyskusji. W tym roku program rozszerzono m.in. o tematykę współpracy biznesu i administracji w eksporcie zielonych technologii. Współorganizatorem sesji, obok firmy Abrys, jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Swoje wystąpienia na ten temat wygłoszą Wojciech Poinikiewski z MSZ, Szymon Kościerzyński z Ministerstwa Środowiska czy Matthias Rehm z ambasady Niemiec. Sesję podsumuje panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli resortów środowiska, rozwoju, energii i spraw zagranicznych. Moderatorem dyskusji będzie Rafał Zasuń z portalu WysokieNapięcie.pl.

Envicon Environment 2017 odbędzie się w dniach 16-17 października podczas targów Pol-Eco-System w Poznaniu. Podzielono go na sześć sesji tematycznych: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, OZE, współpraca biznesu i administracji, gospodarka o obiegu zamkniętym i innowacyjna gmina. Każda z nich zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas których uczestnicy będą mogli usłyszeć wypowiedzi ok. sześćdziesięciu ekspertów z Polski i zagranicy.

Krzysztof Szubert będzie uczestniczył w kongresie Envicon Environment

Envicon – tak było w 2016 r.!

Czytaj więcej

1 Komentarz

 1. Szanowna Redakcjo
  Pod przykrywką targów odbywających się w Poznaniu Narodowy Fundusz ogłosił konkurs na dofinansowanie !
  Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi
  300 000 000 zł w tym:
  100 000 000 zł dla inwestycji dotyczących wyłącznie PSZOK,
  200 000 000 zł dla inwestycji dotyczących innych elementów niż wyłącznie PSZOK

  Ale najlepsze – z terminem do końca grudnia 2017 !
  Więc beneficjenci którzy już przygotowani i ponieśli koszty na opracowania studium, koncepcje, projekty i mają w ręku dla przykładu DECYZJE ŚRODOWISKOWE wygrali a Ci którzy nie mieli środków czy nie chcieli ponosić wcześniej kosztów bo być może konkursu w ogóle nie byłoby mogą być już dziś na przegranej pozycji.
  Bo kto jest w stanie przygotować dokumenty w 2 miesiące ? Czy ktoś w Narodowym na głowę upadł ? TO jest brak poszanowania beneficjentów, firm które pomagają beneficjentom w przygotowaniu wniosków. Tych pierwszych zapewne jest tyle co kot napłakał, Ci drudzy nie mają wyjścia, będą startować i składać cokolwiek, może się uda.
  TO jest skandal, to się do prokuratury nadaje. Takiego bezmózgiego urzędasa należałoby teraz posadzić przy stole i dać do zrobienia dla przykładu wniosek o środowiskową decyzją. Z terminem do grudnia a jak nie to na szafot. Do tego należałoby zapytać ile sobie dają czasu na ocenę wniosków ? Ile ? Otóż średnio to rok czasu trwa, dwie oceny. Ty zrób w 2 miesiące a my mamy 12 miesięcy.
  O tym nie piszecie ? Dlaczego ?

Skomentuj