Październikowe Targi Pol-Eco System w Poznaniu to czas na spotkania dla przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów oraz reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony środowiska i gospodarką komunalną. Specjalnie z myślą o targowych gościach redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” organizuje coroczne Forum Energii i Recyklingu.

To już dziewiętnasta odsłona tego prestiżowego wydarzenia, które w całości poświęcone jest gospodarce obiegu zamkniętego. Dwudniowe, bezpłatne seminarium odbędzie się w dniach 9-10 października 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 7, sala CD na antresoli.

Na Forum Energii i Recyklingu będzie w sumie aż kilkudziesięciu prelegentów. Część prelekcji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z odnawialnymi źródłami energii – przede wszystkim ich sytuacja w Polsce po ostatniej, wakacyjnej nowelizacji ustawy o OZE, a także nowe rządowe programy wspierające prosumencką energetykę, takie jak „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze” czy „Agroenergia”.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Będzie także mowa o gospodarce odpadami, a ściślej rzecz biorąc – o recyklingu w takich branżach jak motoryzacja czy sprzęt elektryczny i elektroniczny. Nie zabraknie także tematów ogólnych, związanych np. z nową Bazą danych o odpadach (BDO) czy proponowanych zasadach rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). Oba dni konferencji zakończy debata z panelistami i uczestnikami.

Wstęp na Forum Energii i Recyklingu jest bezpłatny – wystarczy rejestracja na stronie internetowej Forum oraz pozyskanie bezpłatnego biletu wstępu na Targi MTP na tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj