Reklama

AD1A PZO 2026 [13.05-09.06.26]

Forum Recyklingu 2024

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Żywność do odpadów? To odpada!

Żywność do odpadów? To odpada!

16.10.2024
Dr inż. Sylwia Łaba, ekspertka IOŚ-PIB
0

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w 1979 roku. W 2024 roku Światowy Dzień Żywności obchodzony jest pod hasłem „Prawo do żywności dla lepszego życia i lepszej przyszłości”.

Rosnący potencjał biorecyklingu - dyskusja na Forum Recyklingu

Rosnący potencjał biorecyklingu - dyskusja na Forum Recyklingu

15.10.2024
Katarzyna Polerowicz-Kelma
0

Nie ma recyklingu bez biorecyklingu. Prelegenci panelu pt. Rosnący potencjał biorecyklingu, który miał miejsce w ranach Forum Recyklingu 2024, zgodzili się co do jednego, że bardzo istotne przy planowaniu inwestycji w przetwarzaniu bioodpadów jest lokalne pozyskiwanie surowca oraz wykorzystanie wyprodukowanej energii. Omawiano ogólne wyzwania branży, ale również wskazano na ogromne szanse stojące przed wykorzystaniem bioodpadów.

Izabela Pakuła: System destabilizuje przede wszystkim szara strefa

Izabela Pakuła: System destabilizuje przede wszystkim szara strefa

15.10.2024
E. M.
0

W trakcie Forum Recyklingu, które odbyło się w dniach 14-15 października 2024 roku w Poznaniu, Izabela Pakuła, Dyrektor Zarządzająca Asekol, zwróciła uwagę na kluczowe problemy w systemie gospodarki odpadami, które wpływają na jego skuteczność i stabilność,

Metale żelazne i nieżelazne w kontekście ROP i systemu kaucyjnego

Metale żelazne i nieżelazne w kontekście ROP i systemu kaucyjnego

15.10.2024
R.G.
0

Trzeci panel dyskusyjny w ramach drugiego dnia Forum Recyklingu nosił tytuł: Metale żelazne i nieżelazne. Podczas panelu dyskutowano o założeniach systemu kaucyjnego i przewidywanej sytuacji, która zaistnieć może po jego wprowadzeniu. Sporo miejsca poświęcono też odzyskowi metali w odniesieniu do systemu segregacji odpadów, a także tematyce dotyczącej rozszerzonej odpowiedzialności producentów.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026