Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach S.A. oraz portal Moje Miasto Silesia zapraszają do udziału w imprezie fotograficznej Foto Dej, która odbędzie się 11 października na terenie oczyszczalni ścieków Gigablok-Centrum w Katowicach-Szopienicach.

Foto Dej to plener fotograficzny dla amatorów i profesjonalistów, wszystkich, którzy lubią fotografować i są zainteresowani fotografowaniem w nietypowych miejscach. Warunkiem udziału w plenerze jest zarejestrowanie się na stronie http://www.mmsilesia.pl/ oraz podpisanie regulaminu-oświadczenia odwiedzającego oczyszczalnię Gigablok. Regulamin-oświadczenie dostępny jest na stronie RPWiK w Katowicach S.A. i MMSilesia Będzie również dostępny w dniu imprezy przy wejściu na teren oczyszczalni.

Foto Dej na oczyszczalni Gigablok w Katowicach-Szopienicach przy ul. Obrońców Westerplatte 130 rozpocznie się 11 października br. o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 19. O zmierzchu obiekty oczyszczalni zostaną podświetlone lampami i reflektorami.

Portal MM Silesia zaprosił na plener fotografa – szkoleniowca, który opowie o fotografowaniu o zmroku i oświetlonych obiektów. Zgodnie z tradycją plenerów Foto Dej i tym razem dla chętnych będzie możliwość fotografowania modelek ubranych w ciekawe stroje.

Oczyszczalnia Gigablok-Centrum w Szopienicach jest największą z katowickich oczyszczalni. Obiekt powstał w 2006 roku na terenie wcześniej istniejącej oczyszczalni. Nowo wybudowana oczyszczalnia jest typu mechaniczno-biologiczno-chemicznego. Odprowadzane są do niej ścieki z części Katowic: Załęża, Os. Tysiąclecia, Koszutki, Śródmieścia oraz Os. Paderewskiego. W okresie bezdeszczowym w ciągu doby oczyszczalnia może przyjąć 40 tys. m3 ścieków. Jakość ścieków oczyszczonych spełnia wymogi prawa polskiego i unijnego. Wody oczyszczone z oczyszczalni Gigablok odprowadzane są do rzeki Rawy.

W trakcie pleneru Foto Dej na terenie kilkunastu hektarów można będzie zobaczyć i sfotografować ogromne zbiorniki komór napowietrzania, wąskie koryta piaskownika, potężne osadniki i wysokie komory fermentacyjne oraz pomosty i kładki łączące niektóre obiekty. Słowem najnowocześniejsze technologie i maszyny niezbędne w procesie oczyszczania ścieków.

źródło: rpwik.katowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj