Sąd zbada odebranie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wcześniej przyznanych środków na prowadzenie badań geotermalnych Fundacji “Lux Veritatis”. Fundacja skierowała już pozew w tej sprawie – informuje “Nasz Dziennik”.

– Zwróciliśmy się do sądu o naprawienie szkody. Przypomnę tylko, że byliśmy już w trakcie prac i podpisaliśmy umowy z wykonawcą, kiedy odebrano nam dotację. Powiem tylko, iż pozew został dobrze przygotowany przez specjalistów i sprawa wydaje się jasna. Chyba że proces będzie miał charakter polityczny – podkreśla cytowany przez "Nasz Dziennik" o. Tadeusz Rydzyk.

Prace przy odwiercie geotermalnym w Toruniu rozpoczęły się w sierpniu ubiegłegu roku. Projekt miał być finansowany z dotacji NFOŚiGW, z którego Fundacja "Lux Veritatis" miała otrzymać 27 mln złotych. Pod koniec maja ub.r. Fundusz jednak wypowiedział  umowę. Fundacja, która już rozpoczęła wiercenia, została bez źródła finansowania badań. W lutym br. MSWiA ostatecznie nie zezwoliło społecznemu komitetowi na przeprowadzenie zbiórki publicznej, która miałaby wspomóc badania.

źródło: Nasz Dziennik

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj