Dziś w Poznaniu rozpoczynają się Targi Ogrodnicze GARDENIA 2009. W programie m.in. pokazy florystyczne, Kiermasz Produktu Regionalnego oraz seminarium “Miejska sztuka ogrodowa”. Targi potrwają do 1 marca.

Pierwszy dzień GARDENII (27 lutego, piątek), jest Dniem Profesjonalisty. Tego dnia do odwiedzenia targów organizatorzy zachęcają szczególnie właścicieli i pracowników hurtowni, centrów i sklepów ogrodniczych. Interesującą ofertę znajdą również architekci krajobrazu i specjaliści zajmujący się projektowaniem ogrodów.

Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy z zaprezentują blisko 100 nowości rynkowych, w tym m.in. materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę ogrodową, meble, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne. Będzie można również zobaczyć ekspozycje projektantów i twórców ogrodów.

Blisko 30 szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich pokaże łącznie kilkaset drzew, krzewów i bylin, w tym ciekawe i nowe odmiany roślin do ogrodów.

Architekci krajobrazu będą mieli okazję uczestniczyć w seminarium "Miejska sztuka ogrodowa", poświęconemu zieleni na osiedlach, a zorganizowanym przez Wydawnictwo Abrys i targi Gardenia.

Po raz drugi na targach ogrodniczych w Poznaniu zostanie rozstrzygnięty konkurs dla architektów krajobrazu pod hasłem "Zieleń w Mieście", którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

Patronat branżowy nad targami Gardenia objęły Związek Szkółkarzy Polskich, Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

źródło: mtp.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj