Policja ostrzega przed krążącymi po Gdańsku fałszywymi pracownikami wodociągów. Oszuści pod pozorem kontroli instalacji wodociągowej w ostatnich dniach ukradli dwojgu seniorów kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W związku z ostatnimi kradzieżami Komenda Policji w Gdańsku apeluje o zachowanie czujności oraz rozsądek, jeśli chodzi o wpuszczanie do mieszkań obcych osób.

To mogą być złodzieje, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów, dostawców energii czy pracowników administracji – mówi Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy KMP w Gdańsku.

„Na awarię”

W ostatnich dniach 75-letnia mieszkanka Żabianki wpuściła do swojego mieszkania kobietę oraz mężczyznę podających się za pracowników wodociągów. Przestępcy okłamali kobietę, że w budynku jest awaria i muszą to sprawdzić. Wizyta złodziei trwała krótko, a po jej zakończeniu 75-latka zauważyła, że zginęły jej oszczędności. Łącznie kilkanaście tysięcy złotych. Kolejny przypadek miał miejsce w środę na Stogach. Tym razem do 93-latka zapukały dwie kobiety oraz mężczyzna, których ten wpuścił do mieszkania. Sprawcy odwrócili uwagę seniora i ukradli mu kilkadziesiąt tysięcy.

Wystarczy zadzwonić

Policja prosi o sprawdzanie osób podających się za pracowników firm, bądź administracji. Zwykle jednym telefonem można ustrzec się przed kradzieżą. Najważniejsze jest jednak, by osób obcych nie wpuszczać do mieszkania.

Czytaj więcej

Skomentuj