Zakończono montaż kolejnego „Ekologicznego Placu Zabaw” w Gdańsku. Tym razem będzie on cieszyć najmłodszych mieszkańców Zakoniczyna i Kowal.

Obiekt powstał przy Zbiorniku Retencyjnym „Świętokrzyska 1” w pobliżu ulic Jaworzniaków i Guderskiego, tuż przy plenerowej siłowni. Z okazji otwarcia w środę 24 września przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych – czekały na nich kolorowanki, kredki, książeczki edukacyjne, oraz słodka i kolorowa wata cukrowa.

Ekologiczny plac powstał z komponentów pochodzących z recyklingu, a jego elementy takie jak skały, czy drzewa stwarzają możliwość doskonałej zabawy i wypoczynku. Po okresie użytkowania elementy, z których powstał, ponownie trafią do recyklingu.

– W ten sposób dbamy o środowisko naturalne i propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju – mówi Monika Łapińska-Kopiejć z działu promocji gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego, który jest pomysłodawcą i fundatorem „Ekologicznych Placów Zabaw”.

Plac przy zbiorniku „Świętokrzyska 1” to drugi obiekt zbudowany z elementów z recyklingu. Pierwszy ekologiczny plac zabaw, którego konstrukcja opiera się głównie na drewnianych paletach oraz oponach, funkcjonuje od wakacji przy ul. Wilanowskiej. Nowy, drugi plac przyjął zupełnie inną formę. Nie składa się z typowych zabawek, które znajdziemy na gdańskich placach dla najmłodszych. Ślizgawki zlokalizowane w konarach drzew, czy imitujące naturalne skały przeszkody do wspinania, pobudzą wyobraźnię i zagwarantują świetną zabawę maluchom.


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj