3 października 2009 r. siedmiu sygnatariuszy podpisało Porozumienie na rzecz Rewitalizacji Społecznej Dolnego Wrzeszcza. To już trzecia, spośród czterech, koalicja która zawiązuje się na rzecz „odbudowy” gdańskich dzielnic.

Uroczyste podpisanie porozumienia, nie było tego dnia jedynym wydarzeniem w Dolnym Wrzeszczu. Dzielnica tętniła życiem za sprawą atrakcji festynu „Posprzątajmy naszą dzielnicę". Wrzeszczane wzięli udział w woluntarystycznej akcji porządkowania swojego miejsca zamieszkania oraz uczestniczyli w nieszablonowych warsztatach ekologicznych. Uczniowie wrzeszczańskich szkół średnich rywalizowali w EkoTurnieju Grafitti Czyste Miasto Gdańsk. Wyposażeni w odzież ochronną i sprzęt wykonali spektakularnej wielkości ekologiczne grafitti związane z projektem Czyste Miasto Gdańsk.

W trakcie imprezy mieszkańcy Wrzeszcza skorzystać mogli z punktów informacyjnych przygotowanych przez koalicjantów i organizatorów imprezy, m.in. Towarzystwo Brata Alberta, Gdańskie Centrum Wolontariatu i Wydział Środowiska gdańskiego magistratu.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj