Gdański budżet obywatelski ruszy 1 kwietnia

Gdański budżet obywatelski ruszy 1 kwietnia
jw
16.02.2016, o godz. 10:21
czas czytania: około 2 minut
0

Od 1 kwietnia gdańszczanie będą mogli składać wnioski do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 12,5 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Oprócz powiększenia kwoty oraz przyspieszenia terminu składania wniosków, zmiany w porównaniu do ubiegłorocznej edycji są kosmetyczne. Po raz pierwszy natomiast ustalone zostały wspólne terminy składania wniosków i głosowania z innymi miastami Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. W tym roku składanie wniosków w kwietniu, oprócz Gdańska, ma także Gdynia, Sopot i Rumia. Głosowanie na projekty odbędzie się natomiast w dniach 12 – 25 września 2016 r.

W szczególe

Tradycyjnie projekty dzielą się na dzielnicowe (łączna kwota: 10 mln zł) i ogólnomiejskie (2,5 mln zł). Zgłoszenie wniosku odbywać się będzie poprzez elektroniczny system naboru wniosków. Każdy z nich musi być poparty przez 15 mieszkańców dzielnicy lub Gdańska (w przypadku projektu ogólnomiejskiego), a zgłaszać można projekty z całego obszaru zadań własnych gminy.

Wraz z ogłoszeniem konsultacji budżetu obywatelskiego powołany został Zespół Konsultacyjny do oceny formalno-prawnej zgłaszanych propozycji projektów oraz regulamin konsultacji. Treść zarządzenia, w tym dokładne kwoty dla dzielnic oraz regulamin dostępne są na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski Na stronie tej sukcesywne będą też zamieszczane wszelkie informacje niezbędne do złożenia wniosku czy głosowania.

Harmonogram „Budżet Obywatelski 2017 w Gdańsku”:

  • 28 marca – 30 kwietnia 2016 r. – kampania informacyjna
  • 1 – 30 kwietnia 2016 r. – przyjmowanie wniosków i dostępność konsultantów dla wnioskodawców w wydziałach i jednostkach miejskich
  • 4 maja – 30 czerwca 2016 r. – ocena wniosków pod kątem wykonalności
  • 4 maja – 22 lipca 2016 r. – weryfikacja formalno-prawna i gospodarności propozycji przez Zespół Konsultacyjny
  • do 10 sierpnia 2016 r. – losowanie numerów projektów na listach Baz Projektów
  • 12-25 września 2016 r. – głosowanie nad propozycjami
  • do 28 września 2016 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów

Kontynuacja działań

Co ciekawe – ruszyły już prace przy realizacji 65. projektów z ubiegłego roku, a gdańszczanie korzystają już z wielu inwestycji, które zostały zrealizowane w poprzednich latach w ramach budżetu obywatelskiego. Warto przypomnieć: – W Gdańsku dzięki budżetowi obywatelskiego możemy cieszyć się dwoma przedsięwzięciami dotyczącymi kształtowania przestrzeni miejskiej, które od pierwszej edycji w 2013 r. zwyciężały w głosowaniach. Są to projekty pt. „Nowy Pachołek” i „Pusty Staw – park – sport, rekreacja, wypoczynek…” – informuje Sylwia Betlej, inspektor w Wydziale Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Więcej na ich temat TUTAJ.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024