Firma GE ogłosiła, partnerstwo z firmą Masdar – głównym wykonawcą projektu Masdar City – ekologicznego miasta przyszłości. Na mocy zawartej umowy na terenie budowanego obecnie Masdar City, powstanie pierwsze na świecie Centrum GE Ecomagination.

Pracujący w nim naukowcy podejmą prace badawczo-rozwojowe na rzecz tworzenia i wdrażania nowych technologii ekologicznych oraz opracowania dostosowanych do nich rozwiązań biznesowych.

Ekologiczne miasto Masdar  zlokalizowane w Abu Dhabi jest się obecnie na etapie budowy. Ma być ono w przyszłości pierwszym bezemisyjnym, nieprodukującym żadnych odpadów i zasilanym całkowicie ze źródeł odnawialnych miastem na świecie. Budżet tej inwestycji to 22 mld dolarów. Miasto o powierzchni 6 km2 zaprojektowała słynna pracownia architektoniczna Foster+Partners.

Masdar City stanie się miejscem działalności międzynarodowych przedsiębiorstw oraz czołowych ekspertów z dziedziny odnawialnych i alternatywnych źródeł energii, a także stać się wyrazem długoterminowego, strategicznego zaangażowania władz Abu Dhabi w działania na rzecz przyspieszenia procesów tworzenia i wdrażania przyszłościowych rozwiązań energetycznych. 

Centrum GE Ecomagination stanowi część szeroko zakrojonego partnerstwa strategicznego zapoczątkowanego w lipcu 2008 r. przez firmę Mubadala oraz GE. Mubadala Development Company jest głównym inwestorem Masdar City.

 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj