Koncern General Electric jest zainteresowany uczestnictwem w inwestycjach mających na celu budowę w Polsce biogazowni, czyli zakładów produkujących z biomasy gaz, który może być użyty do ogrzewania i produkcji prądu – informuje “Parkiet”.

– Obiecujące zmiany znalazły się w projekcie prawa energetycznego, które chce w szczególny sposób potraktować biogazownie. Słyszymy, że w latach 2009–2010 4 mld zł będzie przeznaczone na realizację tego typu projektów w naszym kraju. Od dawna postulowaliśmy wprowadzenie takiego programu. Liczę też, że podobne zmiany zostaną uchwalone co do rozwoju nisko lub bezemisyjnej energetyki czy innych alternatywnych źródeł energii – stwierdził w rozmowie z „Parkietem” Lesław Kuzaj, dyrektor regionalny GE na Europę Środkową.

Jak czytamy w "Parkiecie", GE jest również zainteresowany inwestowaniem w inne rodzaje energii alternatywnej. Kuzaj zadeklarował, że GE może wziąć udział w tworzonym przez PGE konsorcjum, które zbuduje dwie elektrownie atomowe w Polsce. Mają zostać ukończone do 2022 r. Cały projekt będzie prawdopodobnie wart 32 mld zł.

źródło: Parkiet

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj