Na terenie miasta przebadano już wszystkie nieczynne odwierty gazowe. Urzędnicy liczyli, że uda się je wykorzystać do eksploatacji wód geotermalnych. Okazało się, że na razie to niemożliwe.

O wodach geotermalnych na terenie Rzeszowa wiadomo od dawna. Kilkanaście miesięcy temu planowano wykorzystać te wody, aby stworzyć w mieście kompleks basenów.

Jak czytamy w rzeszowskim dodatku Gazety Wyborczej, urzędnicy postanowili wejść we współpracę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, które planowało poszukiwania gazu na terenie Załęża.

MTP 300 x 250

Na Załężu odkryto wody geotermalne, ale także i gaz. – W związku z tym tego odwiertu nie będzie można wykorzystać do eksploatacji wód, do momentu zakończenia wydobycia gazu. A to może potrwać nawet ponad dziesięć lat – powiedział Gazecie Wyborczej Stanisław Homa, dyrektor miejskiego wydziału ochrony środowiska i rolnictwa.

Miasto zleciło analizę już nieczynnych odwiertów na terenie Rzeszowa. Badania właśnie się zakończyły. – Niestety żaden z odwiertów nie nadaje się do tego, by wykorzystać go do eksploatacji wód geotermalnych – wyjaśnił Gazecie Wyborczej Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj