1 / 5

Trwa modernizacja placu zabaw w gliwickim Parku Chopina. Na czas prac miejsce będzie niedostępne dla dzieci oraz ich opiekunów, ale już wkrótce maluchy będą mogły skorzystać z nowych zabawek i urządzeń.

Plac zabaw w Parku Chopina zyska między innymi nową nawierzchnię amortyzującą upadki. – Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, m.in. przeplotnia, zjeżdżalnia dla maluchów oraz dwa kiwaki. Prace potrwają mniej więcej dwa tygodnie, jeśli nie przeszkodzi pogoda – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W Parku Chopina pojawi się także siłownia „pod chmurką” – Plenerowa siłownia będzie składała się z siedmiu podwójnych stanowisk, czyli aż z 14 urządzeń. Zamontowane zostaną m.in. biegacz, podciągacz, ławka do robienia brzuszków – dodaje Marzena Sosnowska.

Będzie to już jedenasty punkt na mapie Gliwic, gdzie w plenerze można zadbać o swoją sprawność. Podobne siłownie „pod chmurką” znajdują się m.in. na Osiedlu Obrońców Pokoju, przy ul. Horsta Bienka na Placu Grunwaldzkim. Więcej na temat siłowni pisaliśmy w oddzielnej informacji.

Obie inwestycje w Parku Chopina realizowane są z pieniędzy z budżetu miasta na wniosek mieszkańców, który został zgłoszony w ubiegłym roku.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj