Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gliwice w trosce o najmłodszych

Gliwice w trosce o najmłodszych
jw
11.05.2015, o godz. 13:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Trwa modernizacja placu zabaw w gliwickim Parku Chopina. Na czas prac miejsce będzie niedostępne dla dzieci oraz ich opiekunów, ale już wkrótce maluchy będą mogły skorzystać z nowych zabawek i urządzeń.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Plac zabaw w Parku Chopina zyska między innymi nową nawierzchnię amortyzującą upadki. – Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, m.in. przeplotnia, zjeżdżalnia dla maluchów oraz dwa kiwaki. Prace potrwają mniej więcej dwa tygodnie, jeśli nie przeszkodzi pogoda – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W Parku Chopina pojawi się także siłownia „pod chmurką” – Plenerowa siłownia będzie składała się z siedmiu podwójnych stanowisk, czyli aż z 14 urządzeń. Zamontowane zostaną m.in. biegacz, podciągacz, ławka do robienia brzuszków – dodaje Marzena Sosnowska.

Będzie to już jedenasty punkt na mapie Gliwic, gdzie w plenerze można zadbać o swoją sprawność. Podobne siłownie „pod chmurką” znajdują się m.in. na Osiedlu Obrońców Pokoju, przy ul. Horsta Bienka na Placu Grunwaldzkim. Więcej na temat siłowni pisaliśmy w oddzielnej informacji.

Obie inwestycje w Parku Chopina realizowane są z pieniędzy z budżetu miasta na wniosek mieszkańców, który został zgłoszony w ubiegłym roku.

[poll id=”10″]

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024