Amerykański gigant usług informatycznych – firma Google – podpisała rekordowe 18 umów na dostawę prądu o mocy 1600 MW. Cała energia będzie pochodzić z ekologicznych, odnawialnych źródeł.

– Dzisiaj robimy kolejny duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, dokonując największego zakupu energii odnawialnej w historii. Nabywamy zestaw obejmujący 18 nowych umów na energię o łącznej mocy 1600 MW – czytamy w oświadczeniu firmy.

Nowe umowy zwiększą pakiet umów na energię wiatrową oraz słoneczną Google o ponad 40 proc., do 5500 MW. Jak zauważa firma, odpowiada to pojemności aż miliona dachów wyposażonych w panele fotowoltaiczne.

Najnowsze 18 umów obejmuje inwestycje w Stanach Zjednoczonych, Chile i Europie. W USA Google kupi energię z 720 MW farm słonecznych w Karolinie Północnej (155 MW), Karolinie Południowej (75 MW) i Teksasie (490 MW). W Ameryce Południowej 125 MW energii odnawialnej popłynie do sieci zasilającej centrum danych w Chile. Prawie połowa (793 MW) nowych inwestycji w zakresie OZE będzie zlokalizowana w Europie: w Finlandii (255 MW), Szwecji (286 MW), Belgii (92 MW) i Danii (160 MW).

Najnowsze umowy przyczynią się także do rozwoju infrastruktury energetycznej, zainstalowania milionów nowych paneli słonecznych oraz setek turbin wiatrowych, które zostaną rozmieszczone na trzech kontynentach – deklaruje Google.

Obecnie korporacja prowadzi 52 projekty związane z energią odnawialną na łączną kwotę aż 7 mld dolarów. Wpisuje się to w strategię firmy, która w 2016 r. zadeklarowała, że od 2017 r. wszystkie jej inwestycje w energię będą oparte o ekologiczne źródła.

Źródło: Google

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj