


![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)

Promowanie selektywnej zbiórki odpadów poprzez lekką formę zabawy- konkursu dla mieszkańców na hasło odpadowe to pomysł Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (GOAP).
Dokąd zmierza gospodarka odpadami w Polsce? Jaki model wyłoni się z „rewolucji odpadowej”? Jakie technologie przetwarzania odpadów komunalnych zdominują rynek? Jak poukłada się poprzetargowa mapa Polski? Te wszystkie ważne pytania padną podczas rozpoczętej wczoraj konferencji Iławie.
Nowe regulacje prawne, zbiórka, odzysk i recykling ZSEE, baterii i akumulatorów oraz recykling pojazdów i złomu to tematy, które będą prezentowane podczas Forum Recyklingu - bezpłatnego trzydniowego cyklu seminariów podczas Targów Poleko.
Po debacie zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą powstał dokument obrazujący ostatecznie uzgodnione stanowisko branży gospodarki odpadami w sprawie oceny wdrożonych rozwiązań systemowych w gospodarce odpadami. Dokument zostanie podpisany przez KIG, PIGO, ZPGO, Radę RIPOK i KIGO.
Komisja Europejska opublikowała (2 lipca br.) projekt dyrektywy nowelizującej sześć dyrektyw w zakresie gospodarki odpadami .











